sesli görüntülü sohbet

sesli görüntülü sohbet

admin     29 Ekim 2020     Genel     Merhaba dünya!     144 Defa Okundu

            Günümüzde iletişim alanları oldukça gelişmiş durumdadır. Telefon ve internetin hayatımızın bir parçası olması, iletişim yöntemlerinin çeşitlenmesine neden olmuştur. Aynı zamanda kullanıcılar çeşitli taleplerde bulunmaktadırlar. sesli görüntülü sohbet uygulamaları da bu alanı doldurmak üzere geliştirilmiştir.

Sesli görüntülü sohbet Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

          Mobil chat insanların oldukça hızlı şekilde birbirleriyle haberleşmelerine imkan tanır. Üstelik çoğu zaman telefonda TL bulunmasına ihtiyaçları yoktur. Çünkü bunu internet bağlantısı yoluyla yaparlar. Hatta tanımlı olan internet kullanımının olması çalışmaları için yeterlidir. Bu nedenle kullanıcılar ne kadar konuştuklarını hesaplamadan, TL kaygısı gütmeden birbirleriyle rahatlıkla haberleşebilmektedirler. Ancak internet bağlantısının yavaş olduğu yerlerde sesli görüntülü sohbet kullanmak çoğu zaman sinir bozucu bir hal alabilmektedir. Çünkü ses karşı tarafa gitmediği gibi, karşı tarafın sesi de oldukça geç gelebilmektedir. Bu şekilde konuşma kalitesiz bir hale bürünebilmektedir.

Sesli görüntülü sohbet Uygulamaları Nelerdir?

            Günümüzde sesli görüntülü sohbet imkanı tanıyan çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Skype, WhatsApp, Facebook Messenger, Yahoo gibi çok kullanılan uygulamaların dışında pek çok site de buna imkan tanımaktadırlar. Hatta özellikle chat amaçlı kurulmuş çok site bulunmaktadır. Bu siteler genellikle yeni insanlarla tanışmak için planlanmıştır. Kullanıcıların tanımadıkları kişilerle konuşabilecekleri ve kimliklerini saklı tutabilecekleri sesli görüntülü sohbet uygulamaları da vardır. Bunlar her iki tarafın da gizliliğini korudukları gibi bu kişilerin tekrar karşılaşma ihtimalini de oldukça aza indirmektedir. Bazen bu uygulamalar yabancı ülkelerdeki insanlarla da iletişim kurma imkanı sağladıkları için yabancı dilini geliştirmek isteyenler tarafından da kullanılmaktadır.

.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  


Sen de Yorumla!


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

  • © 2019, Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım